برای ثبت درخواست به انتهای صفحه مراجعه کنید.

Cyfrowe wychowanie. Jak wprowadzić dzieci w świat pierwszego telefonu i Internetu

Description:...

Co wziąć pod uwagę, decydując się na pierwszy telefon dla dziecka? Co zrobić, aby od początku Twoje dziecko korzystało z Internetu bezpiecznie i mądrze? Jak uniknąć kłótni o czas ekranowy i ciągłe: “Mamo! Jeszcze tylko 5 minut”? Nie zatrzymamy rozwoju internetu, więc nie odkładaj cyfrowej edukacji Twojego dziecka. Zajmij się nią już dziś. 


Pamiętasz jak uczyłaś dziecko jazdy na rowerze? Najpierw mały rowerek, potem nieco większy, odkręcanie bocznych kółek, bieganie za dzieckiem, trzymając kijek, stopniowe puszczanie, aż pewnie i bezpiecznie pognało samo przed siebie. Podobnie powinno być z Internetem - to świat, w który warto wprowadzić stopniowo, towarzysząc i wspierając na różnych etapach, aby nauczyć dziecko poruszać się po nim samodzielnie i bezpiecznie. 


W świecie, w którym technologia odgrywa coraz większą rolę w życiu naszym i naszych dzieci, umiejętność świadomego korzystania z ekranów jest kluczowa. "Cyfrowe Wychowanie” to przewodnik, który pomoże Ci zrozumieć, jak bezpiecznie wprowadzić dziecko w cyfrowy świat oraz od samego początku uczyć mądrego i nieszkodliwego korzystania z technologii. Równocześnie pomoże Ci umiejętnie towarzyszyć i uczyć cyfrowej samodzielności, aby temat telefonu, grania, czy mediów społecznościowych był elementem budowania Waszej relacji, a nie kłótni. 


Większość współczesnych rodziców na codzień stresuje się wpływem technologii na rozwój dzieci, kłótniami o czas ekranowy (dzieciom zawsze za mało!), zagrożeniami płynącymi z Internetu, treściami, do których mają dostęp dzieciaki, szukaniem kompromisu i równowagi pomiędzy online i offline. Często czują bezsilność, chcąc zapanować nad tym frustrującym chaosem, a sposoby, po które sięgają, okazują się nieskuteczne. 


Tu znajdziesz mnóstwo wiedzy,  przykładów z życia wziętych, praktycznych wskazówek i sprawdzonych strategii - wszystko czego potrzebujesz, aby przygotować dziecko do bezpiecznego i rozważnego korzystania z ekranów. 

Co znajdziesz w ebooku?

Kompleksowe podejście: holistyczne spojrzenie na cyfrowe wychowanie, łączące aspekty techniczne, edukacyjne i psychologiczne.

Praktyczne wskazówki: odwołania do scenek z życia wziętych, przykłady konkretnych dialogów, praktyczne porady, które możesz od razu wdrożyć w swoim domu.

Długofalowe efekty: wszystkie rekomendowane strategie mają na celu budowanie zdrowych nawyków i troski o cyfrowy dobrostan całej rodziny na długie lata, a nie tylko tu i teraz. 

Dostępność: cyfrowy format umożliwia łatwe i szybkie korzystanie z treści w dowolnym miejscu i czasie.


A po przeczytaniu ebooka:

- świadomie zadbasz o bezpieczeństwo Twojego dziecka w sieci,

- bez problemu wygospodarujesz rodzinny czas offline,

- przestaniesz się zamartwiać wyznaczaniem i pilnowaniem limitów na czas w ekranach,

- z rozmysłem podejdziesz do własnych nawyków cyfrowych,

- z łatwością podejmiesz decyzję o pierwszym telefonie dla Twojego dziecka,

- przekonasz się, co jest najważniejsze dla cyfrowego dobrostanu Twojej rodziny,

- zdobędziesz praktyczne wskazówki czego uczyć o internecie i jak o tym rozmawiać,

- przygotujesz się na wyzwania i potknięcia w cyfrowym wychowaniu,

- będziesz skutecznie przeciwdziałać zagrożeniom płynącym z internetu

- lepiej rozumiesz, jak dziecko działa i porusza się w świecie online, umiesz zadbać, aby robiło to bezpiecznie 

- czujesz dumę na myśl o tym, jak panujecie w domu nad ekranami!



O Autorce

Mama dwójki nastoletnich już dzieci, które dużo korzystają z ekranów, więc wiem z własnego doświadczenia jak czasem ciężko zapanować nad ilością technologii w naszej codzienności. Napisałam e-book, którego bardzo mi brakowało kilka lat temu, kiedy moje dzieci były młodsze.

Mimo że znam internet od podszewki (przeszło 10 lat pracowałam w e-commerce i social mediach), nie od razu wiedziałam, jak wprowadzić w ten świat dzieci. Zaliczyliśmy jako rodzina kilka spektakularnych wtop – od pułapki mikropłatności, przez zakupy w nieistniejącym sklepie, do kilkugodzinnych maratonów grania bez czasu na szklankę wody… Wszystko w atmosferze niedziałających zasad, omijanych zakazów i podniesionych głosów. Wiedziałam, że to droga donikąd, bo cierpiały na tym moje kontakty z dziećmi, które coraz mniej chciały ze mną rozmawiać i spędzać wspólnie czas. Metodą prób i błędów wypracowałam drogę środka – drogę opartą na wzmacnianiu relacji, porozumieniu, szacunku i zaufaniu. Dzięki temu w naszych głowach zagościł spokój. Co nie znaczy, że internet zniknął z naszej codzienności! Przeciwnie – jest jej nieodłącznym elementem, gdyż uważam, że już nie wrócimy do czasów w pełni offline. Równocześnie mamy pewność, że to my nad nim panujemy, a nie on nad nami.

Lubię myśleć o ekranach jak o jedzeniu. Nie da się żyć bez, ale trzeba rozważnie podejść do tego co jest dostępne. Tak jak z jedzeniem, tak z ekranami - kluczem jest umiar, zrozumienie wpływu na nasze zdrowie i świadome wybory. Dbając o cyfrowe wychowanie, uczymy dzieciaki unikać cyfrowych "pustych kalorii", uważnie podchodzić do tego co konsumują i nie sięgać po internetowe “trucizny”. Wszystko w trosce o zdrowy i bezpieczny rozwój. 

Dzielę się tą wiedzą i doświadczeniem, aby maksymalnie ułatwić wprowadzanie dzieci w świat internetu i pierwszego telefonu. Wierzę bowiem, że naprawdę możemy nie kłócić się z dzieciakami o czas ekranowy, jednak wymaga to trochę przygotowania i wysiłku. 


Opinie:

„Cyfrowe wychowanie” to znakomita książka nie tylko dla rodziców dzieci, które dopiero wkraczają w świat internetu, ale także dla tych, których dzieci już od dawna tam są, bo okazuje się, że wiele rzeczy można w tym obszarze poprawić ustalając na nowo własne zasady. Beata mówi: nie ma się czego bać, działajcie razem, okażcie zrozumienie drugiej stronie, nie napinajcie się tworząc ograniczenia, których egzekwowanie powoduje potem konflikty.

Ja dzięki Beacie jestem spokojna, że dam radę jako rodzic w tak wymagającym obszarze jakim jest wirtualny świat. Po lekturze tej książki Wy też będziecie mieć tę pewność.

Urszula Chincz, mama chłopców 3 i 15 lat, twórczyni internetowa


Jak odnaleźć się w cyfrowym świecie, gdy ledwo nadążam nad nowo powstającymi aplikacjami? Jak stworzyć dzieciom bezpieczne środowisko – nie zabraniać, a edukować, nie blokować a ufać i stworzyć im bezpieczny świat? To były wyzwania, które dosłownie spędzały mi sen z powiek. E-book Beaty był wielką ulgą – okazuje, że możemy się z tymi wyzwaniami teraz zmierzyć ! Ten e-book to ogrom zgromadzonej wiedzy i praktycznych metod, czasem też pomysłów, które chodziły mi po głowie, ale nazwane, napisane i w dodatku poparte naukową wiedzą mądrzejszych są doskonałym narzędziem do wykorzystania na co dzień.

Zuzanna Sielicka-Kalczyńska, mama 4 dzieci, właścicielka Whisbear


E-book to ogromna dawka wiedzy na temat funkcjonowania dzieci w internecie. Praktyczne rady, wskazówki krok po kroku jak się do tego zabrać by wszystkim w rodzinie żyło się spokojniej. Świetna pozycja i meeeega potrzebna w dzisiejszych czasach. Jakbym kilka lat temu miała dostęp do takiej wiedzy uniknęłabym wielu nieprzyjemnych sytuacji. Z całego serca polecam bo te rady NAPRAWDĘ DZIAŁAJĄ!!!!!

Kamila C., mama dziecka lat 10

Show description

* ایمیل (آدرس Email را با دقت وارد کنید)
لینک پیگیری درخواست ایمیل می شود.
شماره تماس (ارسال لینک پیگیری از طریق SMS)
نمونه: 09123456789

در صورت نیاز توضیحات تکمیلی درخواست خود را وارد کنید

* تصویر امنیتی
 

به شما اطمینان می دهیم در کمتر از 8 ساعت به درخواست شما پاسخ خواهیم داد.

* نتیجه بررسی از طریق ایمیل ارسال خواهد شد

ضمانت بازگشت وجه بدون شرط
اعتماد سازی
انتقال وجه کارت به کارت
X

پرداخت وجه کارت به کارت

شماره کارت : 6104337650971516
شماره حساب : 8228146163
شناسه شبا (انتقال پایا) : IR410120020000008228146163
بانک ملت به نام مهدی تاج دینی

پس از پرداخت به صورت کارت به کارت، 4 رقم آخر شماره کارت خود را برای ما ارسال کنید.
X